SONETY Z ULICE
FOTOGRAFICKÉ PORTFOLIO MARKA ŠRÁMKA
   ÚVOD

Narodil jsem se roku 1974 ve Valašském Meziřící. V osmnácti jsem odešel studovat teologii do Prahy a od té doby jsem už zůstal v Čechách, kde jsem se také šťastně oženil. Protože pracuji především s lidmi, což mě občas dost psychicky vyčerpává, snažím se pravidelně nějak kreativně relaxovat. K tomu mi slouží především aktivní účast v rockové skupině Prorock a samozřejmě také fotografie.
    K focení jsem se dostal někdy na začátku roku 2003 díky své manželce, která začala fotit asi o rok dřív. Prostě ji to jednoho dne jen tak popadlo, no a jak jsem tak na ty její fotky koukal, rozhodl jsem se, že to zkusím taky. Neměli jsme nikoho, kdo by nás do fotografie zaučil, a tak nám v prvním období hodně pomohlo pročítání revue Photolife. Původně jsem si myslel, že na pořádné focení určitě nemám, jenže když jsem do fotosoutěže PL zkusil poslat pár fotek, ony se jim hned dvě líbily. Říkal jsem si, že je to asi náhoda, ale pro jistotu jsem to zkusil znova. Dopadlo to podobně, a pak zase. Tak jsem se časem nechal přesvědčit o tom, že bych se měl focení věnovat dál. Je to zvláštní, ale fotografie od té doby úplně změnila můj pohled na svět. Nikdy předtím jsem netušil, že je v životě tolik zajímavých věcí "na pohled".
    I když v současné době fotím také barevně digitální zrcadlovkou, na těchto stránkách najdete výlučně černobílé fotografie pořízené klasickou staromódní cestou (vyvolané v různých typech vývojek a zvětšené ve fotokomoře na barytovaný papír). Portfolio zachycuje to, co je mému srdci ve fotografii nejbližší - "poetický" dokument z ulice. Kdo ví, třeba se pro podobný pohled na svět při návštěvě mých stránek nadchnete také.
                                                                                                                                                  Díky za Váš čas a zájem.

   PORTFOLIO
   KONTAKT
   ODKAZY
Fotoaparat.cz
Prorock
Young Life